Supí škrek 2017

Supí škrek 2017, Válcový mlýn, Velká nad Veličkou, 22. července 2017

Fotky by mohly být bez komentáře… na začátku je na fotkách vidět, že prší, naštěstí jsem palazór jen přinesl a odnesl. Na každém chlapovi je vidět, co říká, jak to říká a jak si věří (schválně nepíši zpívá, akorát Jakub Motyčka klame výrazem). Můj favorit: Karel Fajmon, jednoznačně, i když jsem měl „v akci“ spoluzpěváky z hroznolhotského sboru Miru Lukáše a Zdeňka Procházku.

Kdo vyhrál ani nevím, i když se Jura Moravec snažil uhrát vyhlášená pravidla až do konce zpívání, vlastním tělem bránil soutěž proti vetřelcovi „nelsonem“, nepovedlo se… Aspoň jsme si všichni ověřili, že i ti Pražáci nejakú tú sedláckú také zazpívajú…

Tentokrát opět došlo (jako každým rokem) k výkladu pravidel „ad hoc“.  Pokud si pamatuji, tak nebyla přijata sedlácká v tónině d mi, údajně se vyděluje z přijatého úzusu (Franta Sup mně šeptal do ucha, že spíš proto, aby to zpívání sedláckých netrvalo do rána). No, i když si všichni myslíme, jak se vracíme zpátky do folkloru (ano, v jeho druhé existenci, na scéně, pro diváky) je to všechno trošku jinak. Ale nechť, kdyby tolik života, emocí, umu a znalosti bylo všude kolem nás – to by bylo! 

© Jan Mička

Galerie fotoHS 2017 Supí škrek Jan Mička a HS 2017 Supí škrek ČB Jan Mička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *